top of page

Niewidzialna siła home staging’u

Czym jest home staging? Jak duży wpływ może mieć na pomyślność sprzedaży lub wynajęcia nieruchomości? Na te pytania odpowiedziała nam Agnieszka Łukaszewicz, specjalistka w zakresie sztuki home stagingu z MILOO Home. Zapraszamy dziś również za kulisy przygotowań wnętrz modułowych domków Natura Home, gdzie przedstawiamy jak dużą siłę w ogólnym odbiorze wnętrza mają detale.

 


DLHhome: W Polsce termin home stagingu wciąż jest mało rozpoznawalny. Jak najprościej wytłumaczyć na czym polega?


Agnieszka: Home staging to nic innego jak przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź wynajęcia. Aranżujemy wnętrze w taki sposób, aby podkreślić jego charakter i wszystkie zalety. Nieruchomość powinna zainteresować jak największą liczbę oglądających i przyspieszyć jej sprzedaż bądź wynajem za możliwie najwyższą cenę.


DLHhome: Czy estetyka wpływa na wartość nieruchomości?

Agnieszka: Oczywiście, że tak - Kupujemy zmysłami. Estetyczne, czyste i pachnące wnętrze z pewnością szybciej znajdzie nabywcę. Pamiętajmy jednak, że przygotowanie nieruchomości nie kończy się na posprzątaniu wnętrza.... Kolejnym krokiem jest zadbanie o funkcjonalność, układ pomieszczeń, zapach a nawet muzykę.
DLHhome: Czy istnieją niepisane reguły, według których definiujemy mieszkanie jako estetyczne, które będzie się podobać większości?


Agnieszka Łukaszewicz, MILOO Home

Agnieszka: Istnieje kilka takich reguł , mieszkanie powinno być zadbane i czyste (posprzątane), spójne stylistycznie, pod kątem kolorów. Dzięki temu mamy poczucie, że wnętrze jest harmonijne i wszystko w nim do siebie pasuje.DLHhome: Jakie byłyby 4 złote rady dla osób przygotowujących mieszkanie na sprzedaż?

Agnieszka: Pierwszy krok to Identyfikacja klienta docelowego. Następnie Kalkulacje - Przeprowadzamy prostą analizę przy pomocy eksperta. Cena nieruchomości przed i po home stagingu oraz realny budżet, w którym musimy się zmieścić aby dokonać koniecznych zmian. Kolejny krok to odgracenie, sprzątanie i depersonalizacja nieruchomości. Potencjalny nabywca nie powinien oglądać naszych prywatnych fotografii czy pamiątek, ponieważ będzie mu ciężko utożsamić się z oglądanym wnętrzem, a tym samym je wynająć czy kupić. Dlatego kolejną złotą radą jest wyposażenie wnętrza w gustowne dodatki i dekoracje wpisane w obecne trendy.
DLHhome: Czy, a jeśli tak to CZYM home staging różni się od klasycznego remontu?


Agnieszka: Różnica jest kolosalna przede wszystkim jeżeli chodzi o nakład finansowy. Remont zazwyczaj robimy zgodnie ze swoim gustem i mamy na niego dużo więcej czasu. Podczas remontu zmieniamy strukturę nieruchomości, ściany czy oświetlenie. Home staging jest otwarty na możliwości finansowe klientów, jednak najczęściej wprowadzane są takie zmiany, które są proste i tanie.


DLHhome: Jakie elementy wyposażenia mają największy wpływ na wygląd mieszkania? 

Agnieszka: Nie ma takich elementów. Bardziej skupiamy się na przeznaczeniu nieruchomości, wynajem czy sprzedaż. To determinuje kierunek zakupów do takiego mieszkania a jednocześnie wyznaczamy elementy, które musimy usunąć z wnętrza. Wyznaję złotą zasadę „mniej znaczy więcej" , dzięki niej raczej pozbywamy się starych i zniszczonych przedmiotów, jednocześnie ubierając wnętrze w modne tekstylia, ceramikę i inne dodatki.


DLHhome: Jakim budżetem trzeba dysponować, aby przeprowadzić skuteczny home staging?


Agnieszka: Home stager musi uatrakcyjnić wnętrze, tak aby uwypuklić wszystkie jego zalety i tym samym odwrócić uwagę od niedoskonałości. Cena usługi może być różna w zależności od stanu wnętrza, czasami wprowadzane są drobne poprawki, innym razem potrzebna jest znacznie większa zmiana. Zazwyczaj przyjmuje się 10 -15 zł za metr kwadratowy powierzchni poddanej metamorfozie.


Fundamenty home-stagingu


Home staging jest jak wprowadzenie do wnętrza emocji. W zależności od nastroju, styl zastosowanych elementów dekoracyjnych może zmienić pomieszczenie nie do poznania.


Odpowiednio przygotowane mieszkanie można nie tylko sprzedać szybciej, ale również za większą kwotę. Dzięki temu można często wypracować oszczędności, pomimo wcześniejszej inwestycji finansowej.


Czy usługa dotyczy wyłącznie dużych powierzchni? Bynajmniej. Sprawdzi się zarówno w domach, mieszkaniach ale także małych domkach letniskowych lub - jak w przypadku naszego eksperymentu - profesjonalnego domku modułowego Natura Home.


Pracownia JMW Architekci została zaproszona do przygotowania projektu całosezonowego rekreacyjnego kompleksu złożonego z kilkudziesięciu domów modułowych, jak ten widoczny na zdjęciach aranżacyjnych.

Jakub Wiśniewski, architekt, pracownia JMW Architekci

,, nie tylko koordynujemy i przygotowujemy projekt zagospodarowania kompleksu ale także jako projektanci wnętrz w  porozumieniu z Inwestorem oraz Miloo Home przygotowaliśmy trzy różne zestawy dodatków do stylizacji. Staramy się pracować od ogółu do szczegółu i nadać wnętrzom przytulny i indywidualny charakter. Chcemy je wyróżnić, tak aby stały się jak najbardziej atrakcyjne w odbiorze dla Klienta. Zależy nam aby każdy kto będzie korzystał z odpoczynku na tym terenie mógł wybrać odpowiednią wersje dla siebie i poczuć się komfortowo " /Jakub Wiśniewski
S Y P I A L N I A

S A L O N Z O T W A R T Ą K U C H N I Ą


P O K Ó J D O D A T K O W Y


Szczegóły oferty domków modułowych Natura Home >>> Elementy aranżacyjne MILOO Home >>>

Możliwe elementy wykończeniowe DLH >>>
Comments


bottom of page